SAMHAIN

Samhain je keltský Nový rok, začíná při západu Slunce 31. října. Samhainem končí sklizeň, uzavírá se období zralosti, slunce a světla, nastává doba ticha, temnoty a odpočinku. V tento den se stěny mezi světy ztenčují, pro mnohé lidi jsou průhledné a je možno jiné světy nejen spatřit, ale dokonce i navštívit. Je to čas kouzel, kdy přestávají platit zákony času a prostoru. V našem světě se všechno ukládá ke spánku, ve světě duchů a nehmotných bytostí je rušno. Naši mrtví nás v tento čas navštěvují a zkoumají, zda přišel čas znovuzrození a zda jsme nezapomněli. Je to den, kdy je možné a dokonce nutné napojit se na své předky, na dlouhou linii našeho rodu a kmene.  Nezamykejte dveře a přidejte ke stolu pár židlí, oni přijdou. Ve všudypřítomné atmosféře zmatku, čarovného mámení a zamlžení hranic je žádoucí zažehnout světlo. Stačí několik svíček. Zapalte oheň v kamnech nebo v krbu a nechte v plamenech ožehnout a v popelu vychladnout kameny s magickými znaky. Podle toho, v jakém budou ráno stavu, můžete usuzovat na váš další osud.
Existuje nespočet rituálů pro Samhain, mnoho bylin, které se v tento den magicky používají. Dokonce mezi posvátné byliny Samhainu patří i dýně, představte si. Hořící svíce uvnitř vydlabané tykve představuje světlo ducha a vědomí.
Z mnoha rituálů jsem vybrala jeden, který můžeme vykonat všichni, protože každý z nás má své mrtvé. Jablko jako symbol života a nesmrtelnosti je nabídnuto jako dar zemřelým, milovaným lidem, kteří nás opustili a čekají na nás na druhé straně, za tou tenkou stěnou. Vyberte to nejkrásnější jablíčko a zahrabejte je do země, je to pokrm pro duši, která čeká na znovuzrození.


více TADY

Žádné komentáře:

Okomentovat