POLÉVKA S PAPRIKAMI

Rozhodla jsem se vařit polévky z toho, co mám po ruce a trochu si zaexperimentovat. Manžel se sice tváří trochu nedůvěřivě, ale co, aspoň si v praxi vyzkoušíme situace, kdy budeme muset vzít zavděk tím, co máme a nenakupovat podle momentální potřeby a chuti.
Našla jsem přerostlou nakládačku, česnek a oregano na záhonku, ve spíži jsem objevila pár brambor, jednu červenou a dvě bílé ovadlé papriky a cibuli.
Polévka je výborná, první experiment dopadl na výbornou, no dobře, tak na dvojku 

Na lžíci oleje zesklovatíme cibuli, přidáme dvě lžíce hladké mouky a umícháme cibulovou jíšku. Vmícháme lžíci sladké papriky, zalijeme 1 l vody, rozšleháme metličkou a vsypeme nakrájenou zeleninu – 1 červenou papriku, 2 bílé papriky, 1 nakládačku a 3 brambory. Osolíme a vaříme 20 – 25 minut doměkka. Nakonec vmícháme svazek oregana.1 komentář:

  1. To je super nápad.Hrozně mi vadí když se plýtvá jídlem.Polívka vypadá krásně a určitě je i dobrá.Už jen ten pocit,že nic nevyhodím zahřeje.Tomuhle stylu moc fandím.Vím co to dá práce a času než něco vypěstuji Takže za mne-jednička s hvězdičkou.Děkuji a přeji krásné dny.Světlana🌱

    OdpovědětSmazat