DEODORANT Z KOKOSOVÉHO OLEJE

Veškeré nádobky a pomůcky opláchneme vroucí vodou. Ve vodní lázni rozehřejeme 100 g kokosového oleje, vmícháme 10 kapek tea tree oleje, 50 g jedlé sody a 50 g bramborového škrobu. Dobře rozmícháme, naplníme do nádobky a po ztuhnutí roztíráme do podpažní jamky.


více ZDE

12 komentářů:

 1. Dobrý den, deodorant jsem si včera vyrobila, má příjemnou nenásilnou vůni. Jen nevím, jestli je správně, že jsou v něm cítit zrníčka jedlé sody - to je trochu nepříjemné při roztírání. Nevím, jestli jsem třeba neměla zahřát kokosový olej na vyšší teplotu, že by se soda lépe rozpustila... Zahřála jsem ho jenom tak, aby byl tekutý, což byl odhaduji už při cca 40°C. Děkuji za radu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, soda bude vždycky trochu "drhnout", zvyknete si :)

   Vymazat
 2. Dobrý den, mám dva dotazy: K čemu je tam soda? A myslíte, že kukuřičný škrob bude také fungovat? Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. soda je tam kvůli pohlcování pachů, je tam nezbytná, jinak deodorant nebude fungovat, bramborový škrob působí blahodárně na pleť, ale kukuřičný je možné také použít

   Vymazat
 3. Funguje to vyborne. Dakujem za recept!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už skoro tři roky nic jiného nepoužívám, je to opravdu supr :)

   Vymazat
 4. Dobrý den, můžu se zeptat, jaké množství cca deodorantu to je? Děkuju

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 100 + 50 + 50 = 200. Zákon o zachování hmotnosti je neoblomný :-). Přeji krásné svátky a děkuji za inspirativní blog!

   Vymazat
 5. Konečně jsem se dostala k výrobě domácího deodorantu a už nechci jiný O:-) jen místo teatree oleje jsem použila šalvějový (zabraňuje tělesnému zápachu), děkuji za inspiraci :))

  OdpovědětVymazat