ZIMNÍ ČAJ

Dnes jsem trochu uklízela bylinkový záhon, protože u nás po dlouhé době vykouklo sluníčko. Při odtřihávání suchých stvolů jsem objevila hotové bohatství – čerstvou šantu a dobromysl. Jakoby ty dvě požehnané bylinky věděly, jak je mi zima dlouhá a jak je mi smutno z nedostatku sluníčka – obě dvě jsou totiž na zlepšení nálady, ostatně dobromysl to říká už svým jménem
🌿☕🌿


2 komentáře:

 1. Na nás s dcerkou v sobotu při stejné činnosti vykoukla dokonce meduňka.Měla jsem radost,ale možná by bylo lepší kdyby rostlinky ještě spinkaly a nabíraly sílu.Matka Země by měla kořenové děti pozdržet:-).Hezké dny Vám přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tradičně se dokonce věřilo, že byliny sbírané po zimním slunovratu jsou tabu, tělu neprospívají, ale škodí, protože na ně dýchla smrt a činí si na ně svůj nárok.
   Jinak ohledně šanty a dobromysli - obě zůstaly zelené od podzima, nejde o čerstvě narostlé zelené listy. Jak je to s vaší meduňkou, nedokážu posoudit. U nás je zima, jarní počasí ještě nedorazilo. Jediné, co rozkvetlo, je líska a i na tu je popravdě ještě brzy.
   Krásný den!

   Vymazat