TVAROHOVÝ KOLÁČ ZE SVATOJÁNU

Tohle je taková kompilace z několika různých receptů, navíc modifikovaných, prostě jsem zkoušela něco nového a vůbec jsem předem nevěděla, jestli se povede, tak jsem to ani nefotila. Ale koláč je výtečný, tak vám ho sem dávám.
Koláčovou formu (nebo menší vysoký plech) vymažeme máslem. V misce smícháme 140 g špaldové mouky, 3 lžíce tmavého třtinového cukru, špetku soli, lžičku kypřicího prášku, dvě lžíce kakaa a 100 g sušených brusinek a hrozinek. Přidáme 3 lžíce citrónového oleje Estermann, 5 lžic slunečnicového oleje a 8 lžic syrovátky (nebo vody). Promícháme v hladké těsto, které rovnoměrně roztáhneme na dno formy.
500 g tvarohu rozmačkáme vidličkou se 3 žloutky, 70 g moučkového cukru a dvěma lžícemi vanilkového pudingového prášku (můžeme přidat i trochu mléka, pokud se nám zdá tvaroh příliš suchý), dobře prošleháme a vmícháme sníh ze tří bílků. Tvaroh rozprostřeme na tmavé těsto a všechno zasypeme drobenkou připravenou ze 150 g celozrnné špaldové mouky, 60 g tmavého třtinového cukru, špetky soli, 20 g citrónového a 40 g slunečnicového oleje.
Pečeme na 180 stupňů asi 30 – 40 minut.
více ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat