STÍN

V těchto žhavých dnech se mi zdá nepravděpodobné, že si někdy beru na doma mikinu a ponožky a že ven chodím v čepici. Zdá se, že zima neexistuje, je záležitostí jiné dimenze. 
Všimněte si, jak kvalitativně jiný stín vládne pod stromy a jiný ve stínu domu, střechy nebo markýzy. Strom vytváří mikroklima, funguje jako zvlhčovač vzduchu a i vůně pod stromem je jiná než na dlažbě pod slunečníkem. Některá stará místa v zahradě si dosud uchovala šťavnatou trávu a příjemné klima.
Každý den se modlím za déšť, zahrada a nejen ona jej už nutně potřebuje. 


více ZDE

2 komentáře:

  1. S tím naprosto souhlasím a lituji, že na velké stromy máme zahradu malou. Déšť je již velmi potřebný, ač večer pokropíme, je to málo. Zatím u nás ještě není zákaz zalévání.
    Ála

    OdpovědětVymazat
  2. Studnu nemáme, dešťová voda je ...FUČ. Je mi líto žíznivých květin, zeleniny...Melouny, cukety, keře rajčata, okurky......zalééééééváááááám ráno a večer. Bude to drahá zelenina! Ale co, nenechám je bez vody, jen abych ,,,ušetřila,,.,??? Nemáme bazén a nejezdíme na dovči se vááálet za tisíce. Snažím se hodně pít a přitom nezapomínám ani na mé nejmilejší kolem sebe. :)

    OdpovědětVymazat