SLÍPKA VE SNĚHU

Letos máme dvě nové, mladé slepičky zachráněné z velkochovu. Zatím nikdy neviděly sníh. A přesto byla jedna z těch dvou první, která se odvážila z kurníku ráno vylézt ven do sněhu.
Skoro po šesti letech zkušeností vím, že i mezi slepicemi jsou významné rozdíly v temperamentu, odvaze, zvědavosti, ale i rozumu a charakteru.


10 komentářů:

 1. To verím, my doma s deťmi máme zapamätovanú Čapulku, aj Ikea sliepočku pomenovanú po nej, zo Želar od Legátovej...
  Krásny advent!

  OdpovědětVymazat
 2. Zvídavá a odvážná, natěšená na to, zažít díky Vám dosud nepoznané:-).
  Pěkný adventní čas.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak a hřeje mě to u srdce :) Krásný Advent i vám!

   Vymazat
 3. Také jsem vypozorovala, že jsou každá jiná a někdy jsou i výrazné osobnosti či něčím zvláštní, u nás mají některé i jméno, ale máme jich skoro 20, tak fakt jen některé. Máme Zlatavu, Strelu, Přehazovačku...:)Paradox je, že já už skoro vejce nejím, nevím proč, nějak mi nesedí, ale děti si dávají rády. Ale slepice prostě budeme chovat i dál, i kdyby jsme vejce nejedli, sousedi rádi koupí.
  I Vám krásný advent. Věrná čtenářka Adéla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také vajec sním velmi málo, ale malé vnučky nebo manžel si dají rádi :) Přebytek rozdám rodičům nebo přátelům, kteří by jinak vejce koupili.

   Vymazat
 4. A moc zajímavý je i chov indických běžců, opravdu naši zahradu téměř zbavili slimáčí pohromy, slimáci jsou jen tam, kde se kachny nedostanou. A je sranda je pozorovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, naši psi by bohužel udělali s kachnami krátký proces :(

   Vymazat
 5. Nám se jedna slepička peří, takže teď vypadá jako ty z velkochovu. Škoda, že nelze vhodit fotku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se nám zrovna jedna přepeřuje. Ano, tady bohužel platforma vkládání fotek do komentářů neumožňuje, v tom je facebook napřed :)

   Vymazat