DÝNĚ PEČENÁ S RAJČATY

Když vařím podle Romana Uhrina, vždycky je to dobré a občas výtečné. A to je přesně případ pečené dýně s rajčaty, je to opravdová pochoutka. Rajčata jsou z farmy Ráječek u Brna, kde pracuje moje kamarádka a tak vím z první ruky, že rajčátka jsou čerstvá a nestříkaná. Pěstují je totiž ve skleníku, kam se musí přezouvat, aby si tam nedonesli plíseň. Letos už jsou poslední, ale pokud máte možnost od nich nakupovat, od příští sezóny neváhejte, takhle dobrá rajčata opravdu běžně nekoupíte. Jo, pěstují i výborné saláty a to normálně v hlíně na poli, žádná hydroponie!
Nejprve si připravíme marinádu. V misce rozmícháme 50 ml vody, 50 ml Shoyu, 50 ml olivového oleje, 2 lžíce lahůdkového droždí, tři utřené stroužky česneku, 1 lžičku rýžového sirupu (nebo cukru), a 1 lžičku ostrého kari.
Jednu menší dýni hokaido nakrájíme na měsíčky, loupat ji nemusíme. Já měla ale jakéhosi křížence se zelenooranžovou slupkou, co nám vyrostl na kompostu, tak jsem ho raději oloupala. Dýni obalíme v marinádě a narovnáme na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme při 200 stupních 20 minut. 8 – 10 malých rajčat nakrájíme na čtvrtky nebo osminky – podle velikosti, dáme je do misky se zbylou marinádou, opatrně promícháme a přidáme na plech k dýni. Pečeme ještě 15 minut.
Podáváme s bramborovou kaší a vídeňskou cibulkou (dvě cibule nakrájíme na kolečka, obalíme v hrubé mouce a opečeme na oleji). Nezapomeňte talíř obložit salátem či kvašenou zeleninou, nebo obojím! Jsem si jistá, že si pochutnáte.


Žádné komentáře:

Okomentovat