SEMÍNKOVÝ CHLEBA S VEJCI

Naše zachráněné slepičky cití nezadržitelné jaro a my máme vajíček, že nevíme, co s nimi, snášejí dokonce i ty pětileté  
Před časem jsem sdílela recept na semínkový chleba s psylliem a ovesnými vločkami, takže kdo nechce použít vejce, je tu alternativní recept bez nich. 
Tenhle je navíc bezlepkový. Oba dva jsou stejně dobré. Recept, stejně jako ten s psylliem, není můj, koluje internetem, původní zdroj bohužel neznám.
V míse promícháme 100 g nahrubo nakrájených mandlí, 40 g mletých mandlí, 100 g slunečnicového semínka, 150 g dýňového semínka, 50 g sezamového semínka, 10 g chia semínek, rovnou lžičku soli, půlku cibule nakrájené na tenká půlkolečka, 1 – 2 (podle toho, jak jsou velké), na nudličky nastrouhané mrkve, hrst sekané petrželky, 4 celá vejce a 35 g rozehřátého kokosového oleje (nebojte, chleba nebude mít kokosovou příchuť). Dobře promíchané těsto upěchujeme do malé chlebové formy vyložené pečicícm papírem nebo dobře vymaštěné a necháme hodinu v chladu odpočinout.
Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů hodinu. Chleba ničím nemažeme, ale přikusujeme ho k jednoduchému salátu.4 komentáře:

  1. V naší slepičí partě máme i 12-ti leté babičky a dokonce snáší vajíčka i ony.Jednu z těch starších si naše Růženka ochočila a slepička se od ní nechá krmit i nosit.Stává se,že jí usne v náručí:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem tento recept našla náhodou na blogu PGfoodies.com, takže to by mohl být ten původní zdroj ;-)

    OdpovědětVymazat